O Nas

Szkoła Piłkarska Victoria Wysogotowo rozpoczęła swoją działalność w czerwcu 2015 roku. Inspiracją do stworzenia szkoły piłkarskiej było doświadczenie jakie wyniosłem z pracy z dziećmi i młodzieżą w niemieckich klubach oraz sposób funkcjonowania szkółek piłkarskich u naszych zachodnich sąsiadów.

Szkolenie oparte będzie na wychowaniu dzieci w duchu Fair Play, a także poszanowaniu wartości innych zawodników w aspekcie współpracy, która jest niezbędna w grach zespołowych. Ważnym elementem treningu będzie to, aby był on przyjemny i dostarczał dzieciom dużo pozytywnej energii. Dzieci powinny czerpać przyjemność z treningu, który na początku przygody z piłką nożną powinien być bardziej zabawą niż rywalizacją i zbędną selekcją.

Dzieci bawiąc się chętniej angażują się w zajęcia i szybciej przyswajają nowe umiejętności. Priorytetem w naszej szkole będzie zaszczepienie u dzieci pasji do piłki nożnej, gdyż tylko ona gwarantuje osiągnięcie wysokiego poziomu piłkarskiego – talent to tylko 20% sukcesu.

Jako trener koordynujący będę wpajał te wartości trenerom pracującym w naszej szkole i na bieżąco monitorował ich pracę z dziećmi.

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Trener Koordynator Przemysław Król