Przemysław Król

pkroł

Urodzony 22.01.1973 roku.

Związany z piłką nożną odkąd pamiętam. Jako junior, zawodnik Energetyka Gryfino – Centralna Liga Juniorów, grałem przeciwko takim zespołom jak Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Warta Poznań, Lechia Gdańsk i Flota Świnoujście.

W wieku 17 lat zostałem zawodnikiem pierwszego zespołu III ligi i nominowany do kadry Polski – jednak kontuzja nie pozwoliła mi wyjechać na zgrupowanie i jako 19 latek musiałem na dłuższy czas zapomnieć o piłce.

W wieku 23 lat wróciłem do treningu i szybko zdobyłem miejsce w pierwszym zespole Energetyka Gryfino. Później grałem w IV– ligowej Odrzance Radziszewo gdzie objąłem stanowisko trenera. Sukces sprawił, że po pół roku otrzymałem propozycję pracy trenera w Istra Banie i jako 27 latek miałem za sobą awans rok po roku z A klasy do Okręgówki, a stąd do IV ligi.

W 1999 roku wyjechałem na stałe do Niemiec gdzie grałem przez dwa lata w Victorii Hamburg – klubu grającego w Oberlidze, a następnie w Lidze Okręgowej. Karierę zawodniczą zakończyłem w wieku 37 lat. Jako trener mogę się pochwalić mistrzostwem ligi juniora młodszego z drużyną JSG Fehmarnn (2007-2008) i wicemistrza z drużyną Juniora starszego SV Grossenbrode (2008-2009).

W 2009 roku zdobyłem też licencję UEFA C w Bad Malente, a przed powrotem do kraju w 2013 roku licencję UEFA B również w Bad Malente. Po powrocie do Polski pracowałem jako trener drużyn dziecięcych w PKS Racot i jako drugi trener pierwszego zespołu IV ligi. W czerwcu 2015 roku uzyskałem licencję UEFA A broniąc pracę dyplomową w WZPN.